Флористичний склад деревно-чагарникової флори м. Дніпродзержинська
DOI:
https://doi.org/10.31812/ecobulletinkrd.v1i0.6315Анотація
В умовах сьогодення залишаються актуальними питання з моніторингу санітарного та декоративного стану деревно-чагарникових насаджень, а також їх реконструкція. В ідеально запланованому місті система озеленення повинна органічно «вплітатися» до структури міста, а природний ландшафт - бути основою для планування. З іншого боку, формування екологічно ефективних та антропотолерантних біоценозів у сучасних великих містах потребує підбору асортименту стійких до урбанізованого середовища рослин. Також слід зазначити, що в екстремальних умовах останніх 20-25 років, коли фінансування зеленого будівництва практично не відбувалось, в ландшафтах міста збереглися найстійкіші екземпляри, які можна використовувати як маточники для місцевих розсадників. Загалом, незважаючи на численні наукові публікації з питань еколого-ботанічних особливостей деревно-чагарникових рослин в озелененні, низка важливих аспектів цієї проблеми розглянута не досконально. Зокрема, майже відсутні наукові публікації з природу сучасного стану деревно-чагарникових рослин в озелененні м. Дніпродзержинськ. Усе це актуалізує наші дослідження.
Завантаження
Metrics
Посилання
Грачева А.В. Основы зеленого строительства. Озеленение и благоустройство территории: учебное пособие / А.В. Грачева. - М.: ФОРУМ. 2009. - 352 с.
Кучерявий В.П. Озеленення населених місць: навч. посібник для вузів / В.П. Кучерявий. — Львів, 2005. — 455 с.
Машинский В.Л. Благоустройство и озеленение жилых районов. Рекомендации по роектированию и созданию зеленых насаждений / В.Л. Машинский, В.С. Теодоронский. - М.: МГУЛ, 1999. - 127 с.
Определитель высших растений Украины / Д.Н. Доброчаева, М.И. Котов, Ю.Н. Прокудин и др. - К.: Наукова думка, 1987. - 548 с.
Черепанов С.К. Сосудистые растения России и сопредельных государств (в пределах бывшего СССР) / С.К. Черепанов. - Сп-б.: Мир и семья, 1995. - 992 с.