Соціально-психологічний супровід учнів молодшого шкільного віку з ЗПР
DOI:
https://doi.org/10.31812/psychology.v1i.7607Ключові слова:
cоціально-психологічний супровід учнів молодшого шкільного віку з ЗПРАнотація
Часто від батьків, і особливо від учителів, можна почути скарги на те, що діти не можуть засвоїти програмний матеріал масової загальноосвітньої школи, хоча для цього вони докладають чималих зусиль.
У чому ж причини низької успішності учнів? Вони різні і їх багато, тому необхідно розібратися, в яких випадках це лінощі, небажання вчитися, а в яких — захворювання. Якщо хвороба має неврологічний або психічний характер, її можна одразу навіть не помітити. Це виявиться пізніше, коли дитина почне навчатися в школі і коли до вищих психічних процесів — пам'яті, уваги, інтелекту — почнуть ставити підвищені вимоги.
Термін затримка психічного розвитку (ЗПР) традиційно вживається у вітчизняній літературі для опису стану дитини, пов’язаного з її специфічним навчальним відставанням.
Metrics
Посилання
Алиева М.А., Гришаиович Т.В., Лобанова Л.В., Травникова Н.Г., Трошихина Е.Г. Я сам строю свою жизнь/ Под ред. Е.Г. Трошихиной. - СПб.: Речь, 2003. - 216 с.
Вачков И.В. Основы технологии группового тренинга с детьми младшего школьного возраста. Психотехники: Учебное пособие. - 3-е изд., перераб. И доп. - М.: Издательство «Ось - 89», 2005. - 256 с.
Главник О.П. Професійна діяльність соціального педагога. - К.: 2005. - 223 с.
Воспитание и обучение детей с нарушением развития, 2008. - № 2-3
Практична психология та соціальна робота, 2009. - № 8-9
Початкове навчання та виховання, 2008. - № 22-24