Синтез жанрових домінант робінзонади та роману виховання у книзі Я. Мартела «Life of Pi»

Основний зміст статті

Сергій Комаров

Анотація

У статті запропонований аналіз рис робінзонади та роману виховання у книзі сучасного канадського прозаїка Янна Мартеля «Life of Pi» (2001). На матеріалі тексту твору розкриваються особливості функціонування, з одного боку, мотивів ізоляції, острову, виживання, боротьби природних та цивілізаційних основ у людській свідомості, з іншого – мотивів дорослішання й формування соціальної моделі поведінки. Вказано на роль релігійних ідей у світосприйнятті героя. Акцентується змістовна єдність домінант двох класичних жанрів у романі.

Деталі статті

Як цитувати
Комаров, С. (2018). Синтез жанрових домінант робінзонади та роману виховання у книзі Я. Мартела «Life of Pi». Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 49-59. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2030
Розділ
Поетика літератур світу
Біографія автора

Сергій Комаров, Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»

доктор філологічних наук, доцент, завідувач, професор кафедри світової літератури

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.