Оповідь із точкою зору, що постійно змінюється в романі Жауме Кабре «Я сповідуюся»

Основний зміст статті

Марина Шкуропат

Анотація

У статті розглянуто особливості композиції оповіді в романі Жауме Кабре «Я сповідуюся». Виявлено, що у творі перемикаються типи оповіді від першої та третьої особи й перемежовуються з доволі незвичним типом оповіді з точки зору від другої особи. Дві основні оповідні лінії інтегровані одна з іншою в такий спосіб, що важко відчути межі сплетіння. Композицію оповіді побудовано за принципом нерівномірного чергування точок зору, чим відтворюється відповідне світосприйняття головного героя. У тексті співіснують фрагменти з переважанням однорідної оповіді від третьої особи або першої особи із фрагментами, у яких відбувається чергування оповідної точки зору в межах одного абзацу. Коливання між точками зору дозволяє авторові міцніше контролювати емоційну реакцію читача та створює дуже специфічний стилістичний ефект.

Деталі статті

Як цитувати
Шкуропат, М. (2018). Оповідь із точкою зору, що постійно змінюється в романі Жауме Кабре «Я сповідуюся». Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 185-197. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2067
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Марина Шкуропат, Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету»

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри англійської філології та перекладу

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.