Архетипна структура буковинського наративу Марії Матіос (конспект роману «Солодка Даруся»)

Основний зміст статті

Оксана Підгорна

Анотація

У запропонованій статті проаналізовано один зі способів прикладної  психоаналітичної інтерпретації художніх текстів – юнгіанський, спрямований на виявлення у творі ефектів несвідомого, свідомого (зрілого) «Я» та колективного несвідомого у формі архетипів. Застосовуючи аналітичну психологію К.–Г. Юнга, здійснено спробу архетипного дослідження буковинського наративу Марії Матіос (на матеріалі роману «Солодка Даруся»). Доведено, що в основі психотравматичного досвіду Дарини Ілащук та її психологічної залежності від подій минулого лежать неприйняття «Я», пригнічення архетипів «Тінь та «Персона», похибка процесів індивідуації та самості.

Деталі статті

Як цитувати
Підгорна, О. (2018). Архетипна структура буковинського наративу Марії Матіос (конспект роману «Солодка Даруся»). Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 212-223. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2072
Розділ
Духовність літератур світу
Біографія автора

Оксана Підгорна, ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет»

аспірантка кафедри української та світової літератур

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.