Трагедія війни очима дитинства в сучасній українській прозі для дітей та юнацтва

Основний зміст статті

Олеся Слижук

Анотація

У статті розкривається проблема відображення воєнних подій крізь призму дитячого сприйняття в сучасних українських прозових творах, призначених для дитячого й підліткового читання. Порівнюються авторські оповідні стратегії та риси автобіографізму як прийоми художнього письма в повісті В. Рутківського «Потерчата» та в романі С. Жадана «Інтернат». Обґрунтовується, що, незважаючи на змалювання воєнних подій із різних часових площин, в сучасній українській прозі простежується тенденція до вираження думки про війну як трагедію для дитини, дорослого й цілого людства та вітаїстичні погляди на майбутнє.

Деталі статті

Як цитувати
Слижук, О. (2018). Трагедія війни очима дитинства в сучасній українській прозі для дітей та юнацтва. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 223-230. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2073
Розділ
Духовність літератур світу
Біографія автора

Олеся Слижук, Запорізький національний університет

кандидат педагогічних наук, доцент

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.