Сутнiсть та функцiї грошей, грошових операцiй у творах лiтератури бароко

Основний зміст статті

Світлана Ковпік

Анотація

У статті йдеться про те, яку функцію виконували гроші в епоху бароко. Авторка статті проаналізувала твори українських письменників епохи бароко та визначила сутність грошей, грошових операцій, ставлення до них авторів творів. Аспектний аналіз більшості творів указаного періоду показав, що у період з ХVІІ по ХVІІІ століття гроші для людини епохи бароко були знаком приземленості та ницості. А от у творах письменників середини ХVІІІ століття дещо міняються погляди на гроші та операції пов’язані з ними. Особливо це дуже добро представлено у творах В.Григоровича-Барського, Г.Сковороди. Гостру потребу у грошах постійно відчували й паломники, адже для них гроші були засобом виживання під час мандрівок. У творах письменників ХVІІІ століття все частіше з’являється образ ярмарку, купця, йдеться про здійснення різноманітних грошових операцій.

Деталі статті

Як цитувати
Ковпік, С. (2019). Сутнiсть та функцiї грошей, грошових операцiй у творах лiтератури бароко. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, (13), 44-51. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2368
Номер
Розділ
Поетика літератур світу
Біографія автора

Світлана Ковпік, Криворізький державний педагогічний університет

доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української та світової літератур

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.