Пам’яттєвий простiр голокосту в сучаснiй українськiй прозi

Основний зміст статті

Наталя Горбач

Анотація

У статті розглядаються твори українських письменників, що засвідчують розширення географічних маркерів Голокосту на території України та за її межами. До уваги взято не лише художні тексти, в яких знищення єврейського населення є наскрізною темою, але й ті, в яких воно виступає субтемою. На відміну від викривлених ідеологією коммеморативних практик, сучасна українська проза про Голокост формує співчутливий до людини художній простір. Місця пам’яті в аналізованих творах, які є мнемотехнічним засобом і символом пам’яті одночасно, сприяють трансформації комунікативної пам’яті свідків і жертв у пам'ять культурну, її інтеграції в національний історичний наратив. 

Деталі статті

Як цитувати
Горбач, Н. (2019). Пам’яттєвий простiр голокосту в сучаснiй українськiй прозi. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, (13), 102-109. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2375
Номер
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Наталя Горбач, Запорiзький нацiональний унiверситет

кандидат фiлологiчних наук, завiдувач кафедри, доцент кафедри української лiтератури

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.