Художня трансформація герменевтичних концепцій Мартіна Гайдеггера у ліриці Ігоря Римарука

Основний зміст статті

Ніна Анісімова

Анотація

У статті проаналізовано мотив творчості та образ Поета у ліриці представника поетичного покоління 1980-х років Ігоря Римарука. Теоретичною основою дослідження обрано герменевтичні концепції Мартіна Гайдеґґера, висловлені ним у працях «Навіщо поети?», «Гельдерлін і сутність поезії». Простежено драматичні колізії і внутрішні конфлікти мотиву творчості у поетичних збірках І. Римарука, зумовлені міфологемою «проклятого поета», що має давні традиції в українській літературі. Аналізується художня самобутність поетичних текстів. Визначається естетична оригінальність філософських мотивів на матеріалі поетичних збірок І.Римарука «Сльоза Богородиці», «Божественний вітер».

Деталі статті

Як цитувати
Анісімова, Н. (2020). Художня трансформація герменевтичних концепцій Мартіна Гайдеггера у ліриці Ігоря Римарука. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 14, 97-109. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/3808
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Ніна Анісімова, Бердянський державний педагогічний університет

доктор філологічних наук, професор, кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного

літературознавства

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.