Регіональні маркери сучасної дитячої літератури Криворіжжя

Основний зміст статті

Наталя Коломієць

Анотація

У статті зроблено спробу дослідити сучасну дитячу літературу Криворіжжя як локально-регіональне явище культури. У розвідці спостережено, що твори для дітей митців краю органічно входять у загальний простір української культури. Встановлено, що вагому інформаційну роль у текстах відіграють маркери на позначення своєрідності краю (гідроніми, назви корисних копалин, описи ландшафтних особливостей, інформація про металургійно-гірничі професії, знаряддя праці тощо). У результаті проведеного аналізу визначено, що в основі регіональної ідентичності Криворіжжя лежить погляд на край як один із найпотужніших залізорудних басейнів країни. Уведення цих смислових моделей у художній світ дитячих творів сприяє формуванню у свідомості юних читачів відчуття власної регіональної приналежності.

Деталі статті

Як цитувати
Коломієць, Н. (2020). Регіональні маркери сучасної дитячої літератури Криворіжжя. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 14, 129-136. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/3812
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Наталя Коломієць, Криворізький державний педагогічний університет

кандидат фiлологiчних наук, доцент, доцент кафедри української та свiтової лiтератур

 

 

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.