Вплив важких металів на ріст коренів Triticum Aestivum
DOI:
https://doi.org/10.31812/ecobulletinkrd.v1i0.6349Анотація
Внаслідок активної промислової діяльності великих індустріальних центрів України ґрунти постійно потребують екологічного контролю. Найпоширенішими полютантами є важкі метали (ВМ), які рано чи пізно потрапляють через трофічні ланцюги до організму людини. Небезпека важких металів для людини визначається не лише значною їх токсичністю і здатністю акумулюватися в організмі а й тим, що вони спричиняють канцерогенну дію. Для рослин також існують межі екологічної витривалості при навантаженні важкими металами. Адже важкі метали в невеликих концентраціях потрібні всім живим організмам, оскільки входять в склад ферментів і беруть участь у багатьох фізіологічних реакціях і процесах. В залежності від концентрації мікроелементів фізіологічні процеси рослин пригнічуються або проходять нормально. Це все відображається на морфометричних ознаках рослин, в тому числі на рості і розвитку.
Завантаження
Metrics
Посилання
Агроекологічний моніторинг та паспортизація сільськогосподарських земель (методично-нормативне забезпечення) / За заг. ред. акад. УААН В.П. Патики, акад. УААН О.Г. Тараріка. - К., 2002. - С. 35 - 37.
Валерко Р.А. Забруднення важкими металами ґрунтового покриву і фітоценозів на території м. Житомира та прилеглих до нього агроекосистем // Вісник ДАЕУ. - 2008. - №1. - С. 356-366.
Методика агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення / За ред. С. М. Рижука, М. В. Лісового, Д. М. Бенцаровського. - К., 2003. - 64 с.
Тяжелые металлы в почвах и растениях и их аналитический контроль: учеб. пособие / Э.А. Александрова, Н. Г. Гайдукова, Н. А. Кошеленко, З. Н. Ткаченко; под ред. Э. А. Александровой. - Краснодар, 2001. - 166 с.
Соколов О.А., Черников В.А. Экологическая безопасность и устойчивое развитие. Книга 1. Атлас распределения тяжелых металлов в объектах окружающей среды. - Пущино, ОНТИ ПНЦ РАН, 1999. - 164 с.