Специфика языковой репрезентации категории художественного времени в произведениях А.Ахматовой

Основний зміст статті

Ольга Каневская

Анотація

У статті визначено специфіку мовної репрезентації категорії художнього часу в творах А. Ахматової. Виявлено, що в її поетичних текстах художній та граматичний час є нерозривними; художній час створюється всіма елементами тексту, в тому числі й мовними (темпоральна лексика, видо-часові форми дієслова, синтаксичні конструкції тощо). У віршах спостерігаються різні прояви часу (час побутовий та історичний, час особовий та соціальний, час фізичний та міфологічний). У центрі уваги поетеси – образ часу, пов’язаний із мотивами руху, розвитку, становлення, з протиставленням минущого та вічного.

Деталі статті

Як цитувати
Каневская, О. (2019). Специфика языковой репрезентации категории художественного времени в произведениях А.Ахматовой. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, (13), 33-43. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2367
Номер
Розділ
Поетика літератур світу
Біографія автора

Ольга Каневская, Криворізький державний педагогічний університет

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри російської філології та зарубіжної літератури

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.