Етнокультурнi образи екзотичних країн у лiтературi для дiтей та юнацтва письменникiв української дiаспори ХХ столiття

Основний зміст статті

Марина Варданян

Анотація

У статті розглядаються твори для дітей та юнацтва письменників української діаспори про Австралію, Бразилію та Нову Гвінею. Наголошується, що в цих творах втілено образно-національне мислення українських митців, які відкривали юному читачу екзотичні картини. Етнокультурні образи Австралії, Бразилії та Нової Гвінеї представлені у творчості для дітей та юнацтва кількома типами: образами-пейзажами екзотичних дивоглядів; образами, що розкривають певні небезпеки; образами корінного населення – папуасів та індіанців, звичаї яких зображуються у творах. Осмислення інокультур відбувалося через тлумаченні певних проблем, пов’язаних із власне українським досвідом. 

Деталі статті

Як цитувати
Варданян, М. (2019). Етнокультурнi образи екзотичних країн у лiтературi для дiтей та юнацтва письменникiв української дiаспори ХХ столiття. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, (13), 85-92. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2373
Номер
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Марина Варданян, Криворізький державний педагогічний університет

кандидат філологічних наук, доцент кафедри початкової освіти

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.