Аб’ём і склад універсальных адзінак ў парэміялагічным фондзе беларускай мовы

Основний зміст статті

Юлія Петрушэўская

Анотація

У статті досліджено структурно-семантичні особливості паремій білоруської мови. Витлумачено поняття пареміологічної універсалії. До таких одиниць уналежнено прислів’я, що мають абсолютні відповідники в різних мовах. Пареміологічні універсалії спродуковані в різних мовах за одними й тими ж структурно-семантичними моделями, однак не детерміновані мовними контактами. Акцентовано на особливостях і принципах фіксації досліджуваних універсальних одиниць. Окреслено функціонування понад 75 універсальних прислів’їв у білоруській мові.

Деталі статті

Як цитувати
Петрушэўская, Ю. (2018). Аб’ём і склад універсальных адзінак ў парэміялагічным фондзе беларускай мовы. Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету, 18(1), 48-62. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/filstd/article/view/2127
Розділ
Структура і семантика мовних одиниць

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.