«…Зветься мій хутір Затишок»: останні роки життя Марка Кропивницького

Основний зміст статті

Анатолій Новиков

Анотація

У розвідці висвітлюються останні роки життя Марка Кропивницького, коли він мешкав у своїй садибі на Харківщині. Акцентується на тому, що на межі ХІХ – ХХ ст. драматург із великим успіхом займався на своєму хуторі Затишок сільським господарством, влаштував потужний культурний осередок, у якому побувало чимало відомих особистостей, започаткував одну з перших у тодішній країні школу з українською мовою навчання, дитячу трупу, аналогів якій не було в історії світового театру, оскільки в ролі акторів у ній виступали селянські діти. Разом із національним професійним театром, який метр на теренах підросійської України заснував дещо раніше, все це сприяло утвердженню національної культури, наводило українців на думку про створення власної держави.

Деталі статті

Як цитувати
Новиков, А. (2018). «…Зветься мій хутір Затишок»: останні роки життя Марка Кропивницького. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 166-177. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2065
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Анатолій Новиков, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка

доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови, літератури та методики навчання

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.