Маркери андалузької ментальностi у поетицi Ф. Ґ. Лорки

Основний зміст статті

Iрина Василенко

Анотація

У пропонованій статті досліджується вплив метальності іспанського півдня на формування особливого індивідуального стилю творів Ф. Ґ. Лорки і поетики, що поєднала народнопісенні традиції з естетикою модерної доби. Здійснено аналіз поетичних творів з метою визначення основних факторів побудови художніх текстів митця, що визначили неповторність андалузької поезії початку 20 століття. Узагальнено наявні дослідження стилю і поетики Ф. Ґ. Лорки, як в іспанському, так і в українському літературознавстві, розглянуто шляхи перекладу та інтерпретаціі віршів і поем митця. Проаналізовано поезії Ф. Ґ. Лорки із збірок “Romancero Gitano”, “Poema del cante jondo”, “Llanto por Ignacio Sánchez Mejías”, які несуть відбиток особливої ментальної ідентичності андалузької лірики даного періоду. Запропоновано загальні маркери визначення специфіки іспанської лірики початку 20 століття та намічено перспективи подільших досліджень даної теми.

Деталі статті

Як цитувати
ВасиленкоI. (2019). Маркери андалузької ментальностi у поетицi Ф. Ґ. Лорки. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, (13), 93-101. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/2374
Номер
Розділ
Ментальність літератур світу
Біографія автора

Iрина Василенко, Криворізький державний педагогічний університет

кандидат фiлологiчних наук, доцент кафедри української та світової літератур

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.