Національно-патріотичні смисли та сенси етнокультурного потенціалу творів О. Довженка

Основний зміст статті

Наталія Троша

Анотація

У статті розглянуто концептуальні домінанти як елементи аторського стилю О. Довженка. Проаналізовано художні форми реалізації етнокультурних концептів як важливого чинника формування національної свідомості й патріотизму українців. Доведено, що ключовими етноконцептами багатьох його творів (оповідань, кіноповістей, драматичних творів) та щоденникових записів стали концепти «історія», «козак», «запорожець», «могила», «Україна» та ін. Резюмовано, що за допомогою концептів національного в творчості письменника репрезентується ментальність українського народу, його самобутність та цінність.

Деталі статті

Як цитувати
Троша, Н. (2020). Національно-патріотичні смисли та сенси етнокультурного потенціалу творів О. Довженка. Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 14, 214-222. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/world_lit/article/view/3821
Розділ
Духовність літератур світу
Біографія автора

Наталія Троша, Глухівський національний педагогічний університет  імені Олександра Довженка

кандидат філологічних наук, старший викладач, кафедри української мови, літератури та методики навчання

 

 

 

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.