«Для того, щоб дістатися світла, потрібно пройти темряву». Прикмети антиутопії у романі Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм»
DOI:
https://doi.org/10.31812/world_lit.v11i0.2074Ключові слова:
утопія, антиутопія, передбачення, ідеальна держава, неогуманізм, свобода, ритуал, людина, тваринаАнотація
У статті зосереджено увагу на романі Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм», котрий має виразні прикмети антиутопії. Автор моделює державу в далекому майбутньому, що вирізняється неогуманізмом. На позір ідеальне суспільство виявляється тоталітарним соціумом, у якому люди володіють людиноподібними істотами – сторами. Роман Ярослава Мельника, як і більшість антиутопій, актуалізує питання про людську свободу й кастовий поділ. Своєрідність «Маші, або Постфашизму» в тому, що питання свободи й поділу вирішується не в межах бінарної опозиції «людина – людина», а «людина – тварина». Конфлікт людини й держави зумовлює не страх людини перед системою чи відчуття своєї вторинності, радше втому від перенасичення в задоволенні власних потреб.
##plugins.generic.paperbuzz.metrics##
##plugins.generic.paperbuzz.loading##
Abstract views: 312
/ PDF downloads: 295
##submission.downloads##
Опубліковано
2018-09-19
Як цитувати
Юрчук, О. (2018). «Для того, щоб дістатися світла, потрібно пройти темряву». Прикмети антиутопії у романі Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм». Літератури світу: поетика, ментальність і духовність, 11, 230–240. https://doi.org/10.31812/world_lit.v11i0.2074
Номер
Розділ
Духовність літератур світу