Вміст фторидів і деякі показники якості питної води з водосховищ міста Кривого Рога
DOI:
https://doi.org/10.31812/ecobulletinkrd.v2i0.6783Анотація
В наш час актуальною проблемою є сполуки фтору, тому, що зустрічаються вони майже всюди і вміст їх в навколишньому середовищі має великий вплив на людей. Більшість фторидів потрапляють до організму з питною водою та продуктами харчування. Фтор належить до групи мікроелементів, які відіграють важливу роль у біохімічних процесах людини. Нестача його, як і надлишок призводить до тяжких захворювань. Основним джерелом надходження фтору є питна вода. Кожна людина за день має випивати 1,5 - 2 л води. Вода є невід’ємною частиною нашого життя, і тому з кожним ковтком в організм потрапляють фторид-іони в невідомих нам кількостях, а це може спричинити низку захворювань. Мешканці Кривого Рогу споживають воду з Карачунівського та Радушанського водосховищ, і тому є важливим оцінити вміст фтору в цих водах та оцінити зв’язки цього показника з іншими показниками якості питної води.З’ясовуючи певні закономірності можна виявити чому населення з різних районів міста, має певні захворювання.
Завантаження
Metrics
Посилання
Жовинский Э.Я. Поисковая геохимия. Прикладное значение геохимии фтора / Э.Я. Жовинский, Н.О Крюченко // Институт геохимии, минералогии и рудообразования им. Н.П. Семененко НАН Украины.- К.:, 2007. — №1 (6) с.13.
Лысый А.Е. Экологическое и социально-гигиенические проблемы и пути оздоровления крупного промышленного региона / А.Е. Лысый, С.А. Рыженко, И.П. Козятин и др. - Кривой Рог, 2007. -428 с.
Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН2.2.4-171-10). http: //www .eprom .net.ua /doc/voda/normativi/CанПиН.pdf