Выделение композиционно-речевой формы “рассуждение” и текста-рассуждения как проблема современной лингвистики

Основний зміст статті

Александр Горбань

Анотація

У статті розглянуто композиційно-мовну форму “міркування” як одиницю композиції, як самостійне текстове утворення, що вирізняється смисловою й структурною єдністю. Акцентовано на тому, що текст-міркування може будуватися не тільки на основі умовиводу, але й на основі вільно організованого мовного процесу. Текст-міркування досліджено з урахуванням його полісистемності.


Здійснено аналіз текстів англійської прози другої половини XVII ст. Схарактеризовано тексти-міркування, представлені різними жанрами (есе, проповіді, медитації, щоденники), що уможливило узагальнення на рівні типології текстів. Стилістику й теорію доповнено новими спостереженнями над раніше не вивченими матеріалами.

Деталі статті

Як цитувати
Горбань, А. (2019). Выделение композиционно-речевой формы “рассуждение” и текста-рассуждения как проблема современной лингвистики. Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету, 20, 100-113. Retrieved із https://journal.kdpu.edu.ua/filstd/article/view/3696
Розділ
Лінгвістика і поетика тексту

Найчастіше читають статті цього автора (авторів)

Особливість: цей модуль вимагає, що б був включений хоча б один модуль статистики / звітів. Якщо ваші модулі статистики повертають більше однієї метрики, то будь ласка обраний вами головну метрику на сторінці налаштувань сайту адміністратором і / або на сторінках налаштування керуючого журналом.