Публікаційна етика

Публікаційна етика

Публікаційна етика та правила запобігання академічній недоброчесності збірника наукових праць “Актуальні проблеми духовностігрунтується на «Core Practices» Комітету з публікаційної етики Committee on Publication Ethics (COPE).

Редакційна колегія прагне до високої якості наукових публікацій, довіри суспільства до наукових здобутків, до визнання людей за їх працю та ідеї. Усі рукописи проходять рецензування та мають відповідати стандартам академічної якості. Якщо редактор прийме рукопис до розгляду, подані матеріали будуть розглянуті рецензентами, особи яких залишатимуться анонімними для авторів. Щоб мати право на авторство рукопису, особи повинні відповідати таким критеріям: (1) зробити значний внесок у концепцію чи дизайн роботи або в отримання, аналіз чи інтерпретацію даних для роботи; (2) брати участь у написанні статті або її критичному перегляді щодо важливого інтелектуального змісту; (3) брати участь в остаточному затвердженні версії, яка буде опублікована; (4) погоджуватися нести відповідальність за всі аспекти роботи щодо забезпечення належного дослідження та вирішення питань, пов’язаних із точністю чи цілісністю будь-якої частини роботи. Важливо уникати таких явищ як:

Плагіат, фабрикація та фальсифікація

Автори не повинні використовувати слова, схеми чи інші ідеї без посилань на джерело. Усі викорестині джерела мають бути цитовані, а переформулювання має бути обмеженим і мати посилання або цитуватися в тексті. Рукописи, які будуть містити некоректні запозичення з праць інших авторів, незалежно від того, опубліковані чи неопубліковані, будуть відхилені, а автори можуть зазнати санкцій. Якщо така стаття буде опублікована, то вона може бути відкликана.

Автори надісланих рукописів або опублікованих статей, які, як буде виявлено, сфабрикували або фальсифікували результати, включаючи маніпуляції із зображеннями, можуть зазнати санкцій, а опубліковані статті можуть бути відкликані.

Конфлікт інтересів

Конфлікт інтересів виникає, коли питання поза межами дослідження можуть обґрунтовано сприйматися як такі, що впливають на нейтральність чи об’єктивність роботи чи її оцінку. Це може статися на будь-якому етапі дослідницького циклу, включно з фазою дослідження, під час написання рукопису або під час процесу перетворення рукопису в опубліковану статтю.

Якщо не впевнені, заявляйте про потенційний інтерес або обговорюйте з редакцією. Незаявлені інтереси можуть потягнути за собою санкції. Подання з незаявленими конфліктами, які пізніше виявляться, можуть бути відхилені.

Конфлікт інтересів не завжди перешкоджає публікації роботи чи залученню когось до процесу перевірки. Однак їх необхідно декларувати. Чітке оголошення всіх можливих конфліктів – незалежно від того, чи мали вони справді вплив чи ні – дозволяє іншим приймати обґрунтовані рішення щодо роботи та процесу її перевірки.

Виправлення та відкликання після публікації

Актуальні проблеми духовності публікує виправлення, скасування та висловлення занепокоєння, якщо це доречно. Журнал опублікує повідомлення про виправлення, щоб задокументувати та виправити істотні помилки, які з’являються в онлайн-статтях, якщо ці помилки суттєво впливають на зміст або розуміння повідомленої роботи або коли помилка впливає на метадані публікації (наприклад, неправильне написання імені автора ). У цих випадках Актуальні проблеми духовності  опублікує виправлення, яке буде пов’язане з оригінальною статтею. Авторів, які бажають попередити редакційну колегію про ситуацію, коли виправлення може бути виправданим, просимо зв’язатися з нами та надати відповідну інформацію.

Якщо є помилки, які суттєво впливають на висновки, або є докази неправомірної поведінки, це може вимагати відкликання або висловлення занепокоєння відповідно до Рекомендацій щодо відкликання COPE.